Sitemap Neden Önemli

Arama Motorları Her Sitenin Sitemap’ı Olmasını ister ( site haritası) Çünkü arama motorlarının botları sitenizdeki yazıları bu sayede daha hızlı görür ve okur.

Eğer Sitenizde Sitemap Yoksa Arama Motorları Botları Sitenizdeki Yenilikleri Daha Geç Görür Ama Sitemap’ınız Varsa Bunu Çok Hızlı Bir Şekilde Yapar Ve Sitenizde Yeni Ne Varsa Görür Alır Ve Bunu Arama Motoruna Ekler.Durum böyle oluncada başta google olmaz üzere tüm arama motorları standartlara uygun web sitelerini seviyor ve daha hızlı indexliyor (Sayfalarınızı Arama Motorlarına Aktarıyor.)

İnternette Bir Çok Ücretsiz Sitemap Oluşturucu Vardır Bunları Kullanarak Bir Sitemap Oluşturarak Sitenize Koyabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Site İçeriğinin Seo İle Uyumu başlıklı seo ile ilgili yazımızda google, seo ve seo uyumu hakkında bilgiler verilmektedir.

seo hakkında 155 makale
Kendi hakkımda ne söylesem bilmiyorum. Ancak SEO sektöründe yeterince bilgi ve deneyime sahip olduğumu düşünüyorum. Blog yazmayı pek sevmem desem yeridir. Makale yazmakla aram yoktur. Ama iş başa düşünce mecbur oluyor insan :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*