Site Dışı Ziyaretçi Bazlı Seo

Site Dışı Ziyaretçi Bazlı Seo

Site içi düzenlemeler olduğu kadar site dışı da ziyaretçi kapasitesi vardır. Bu konuya az değinmek gerekirse SEO çalışması ile ziyaretçi sayısını maksimuma getirdiğimizde sadece işlem bu ziyaretçileri sitemize çekmek olacaktır. Site dışı ziyaretçi bazlı çalışmalar ve site üzerine gelecek ziyaretçi kaynaklar belirlenerek kalıcı bağlantılar kurulur. Bu bağlantılara sürekli ve elli aşamalar dahilinde devamlılığı sağlanılarak elde edilen ziyaretçilerin devamlılığı sağlanmış olur. Ziyaretçiler hangi ülkeden ve şehirden ne kadar sıklıklarla ziyaret ettiğini biliyor olabiliriz. Bunun için belli bir detaylı araştırma yapmamıza gerek yoktur. Coğrafi veriler bize hangi kesim için ve hangi ülkeler için içeriklerin görüntülendiğini sunmaktadır. Ve bu saya de en çok görüntülenen sayfa ve ziyaret eden kesimin alternatifleri üretilerek ziyaretçiler bu yönde artışı sağlanılır. Bu yöntemler oldukça kullanışlı ve sonuç veren uygulamalardır. Bu sayede ziyaretçiyi bölgesini hangi sayfada yoğunluğun olduğunu biliriz.

Bir önceki makalemiz olan Arama Motoru Optimizasyonu Nasıl Yapılır? başlıklı seo ile ilgili yazımızda backlink seo, LSI tekniği ve seo analizi nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

seo hakkında 155 makale

Kendi hakkımda ne söylesem bilmiyorum. Ancak SEO sektöründe yeterince bilgi ve deneyime sahip olduğumu düşünüyorum. Blog yazmayı pek sevmem desem yeridir. Makale yazmakla aram yoktur. Ama iş başa düşünce mecbur oluyor insan :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*